PROJEKTY SPECJALNE

You are in the archives

Go back to the current page
←  Powrót

PROJEKTY SPECJALNE

PROJEKTY SPECJALNE

PERFORMANCE: Metaverse Consulting

PAŁAC POTOCKICH // FREE // REQUIRES REGISTRATION

Przenieś swój biznes do metaversu już dziś i zostań częścią wirtualnej gorączki złota. Na podstawie briefu nasi specjaliści opracują strategię dla Ciebie i Twojej firmy, doradzą jak i gdzie kupić voxelową ziemię oraz czy warto stokenizowac samego siebie. Zapraszamy do naszego zdekonstruowanego biura consultingowego, w którym Martix Navrot i Kat Zavada (w ramach dwudniowego działania performatywnego) podpowiedzą, jak zacząć lub rozszerzyć swoją działalność w metaversie. Konsultacje odbywają się 12 października w godzinach 15:00-17:00 i 13 października w godzinach 12:00-18:00. 


UNSOUND DISCORD RESIDENCY

Unsound był jednym z pierwszych festiwali muzycznych, które pojawiły się na Discordzie. Stało się to na początku pandemii w 2020 roku, a powodem była chęć stworzenia społecznościowej przestrzeni, będącej częścią online’owych wydarzeń. Kiedy wróciliśmy do organizowania koncertów w realu, nasz Discord został nieco opuszczony i przeszedł w tryb oczekiwania. Aż do teraz! Ritger i Pusz spędzą miesiąc na wirtualnej rezydencji artystycznej na festiwalowym Discordzie, przekopując się przez 19 lat działania Unsoundu. Zajmą się edycjami w Krakowie oraz wydarzeniami z Nowego Jorku, Toronto, Adelajdy, Mińska i Kijowa. Efekt ich pracy zostanie zaprezentowany podczas tegorocznej edycji Unsoundu: Bubbles. Będzie to część „Digital Local” – projektu badawczego dotyczącego historii wirtualnych społeczności widzianej przez pryzmat polityki i sztuki.


BARBLE

„Barble” to wspólny projekt Unsoundu oraz festiwalu Patchlab, łączący tegoroczne tematy obu przedsięwzięć: Bubbles oraz _econtinuum. Interaktywna rzeźba duetu Elektro Moon została stworzona w technologii rozszerzonej rzeczywistości i ma formę bańki, która w czasie rzeczywistym zmienia swój kształt i kolor zależnie od poziomu zanieczyszczenia powietrza w Krakowie. Rzeźba została wyposażona w pejzaż dźwiękowy przygotowany przez kompozytora Aho Ssana. „Barble” będzie dostępna dla publiczności w następujących lokalizacjach: Wieża Ratuszowa na Rynku Głównym, Biuro Festiwalowe Unsoundu, ul. Kopernika 15 (mejsce, w którym odbywają się koncerty z serii Morning Glory) oraz Filharmonia Krakowska. Więcej informacji na stronie: https://en.patchlab.pl/


SHAPE+

SHAPE+ to współfinansowana przez program Creative Europe, nowa europejska platforma poświęcona innowacyjnej muzyce i sztukom audiowizualnym. Przez następne 3 lata SHAPE+ będzie zajmowało się wspieraniem nowych talentów, zapraszając artystki i artystów na kolektywne rezydencje, zamawiając prace oraz organizując jednorazowe prezentacje i pokazy. Celem SHAPE+ jest także przygotowywanie wykładów, rozmów oraz warsztatów ze specjalistami/ specjalistkami z różnych dziedzin związanych z dźwiękiem lub sztukami performatywnymi. W ramach Unsoundu 2022 SHAPE+ wsparło następujących artystów i artystki: ABADIR, Ale Hop, Marina Herlop, Perila, a także Ursula Sereghy. W ramach rezydencji SHAPE+ współpracują ze sobą Wojciech Rusin, Spółdzielnia Muzyczna contemporary ensemble i Jolanta Kowalska-Pawlikowska oraz Aho Ssan z Resiną i duetem Elektro Moon. Więcej informacji na shapeplatform.eu.