Przeglądasz stronę archiwalną

Powrót do strony głównej
←  Powrót

Idź na wybory!

Idź na wybory!

Wybory parlamentarne odbędą się w tym roku 13 października, w ostatni dzień festiwalu. Zachęcamy was bardzo mocno do dopisania się do spisu wyborców w Krakowie. To bardzo proste!


Masz dwie opcje.


DOPISZ SIĘ DO SPISU WYBORCÓW


Jeśli chcesz głosować w miejscu, w którym będziesz przebywać w dniu wyborów dopisz się do spisu wyborców przez Internet lub w urzędzie.Przez Internet: Potrzebujesz profilu zaufanego (eGO) lub e-dowodu. Założenie takiego profilu zajmuje około 10 minut.W Urzędzie: Złóż samodzielnie napisany wniosek o dopisanie do spisu wyborców.Przy składaniu wniosku podajcie adres, pod którym będziecie mieszkać, żeby wniosek trafił do odpowiedniego urzędu gminy, np. ul. Marii Konopnickiej 28.


WNIOSEK O DOPISANIE SIĘ DO SPISU WYBORCÓW ZŁÓŻ NAJPÓŹNIEJ 5 DNI PRZED WYBORAMI - CZYLI DO 8 PAŹDZIERNIKA.


Nie czekaj do ostatniej chwili, gdyż procedura może potrwać nawet kilka dni. Wynika to z tego, że urzędnik najpierw musi sprawdzić dane podane przez ciebie we wniosku i skontaktować się z urzędem gminy, który wpisał cię do rejestru wyborców.


WEŹ ZAŚWIADCZENIE O PRAWIE DO GŁOSOWANIA Z URZĘDU GMINY


Nie wiesz gdzie będziesz 13 października? Nie szkodzi, możesz głosować!Idź do swojego urzędu gminy, właściwego dla twojego miejsca zameldowania na pobyt stały lub w którym dopisano cię do rejestru wyborców na twój wniosek i pobierz odpowiednie zaświadczenie.Z zaświadczeniem możesz głosować w dowolnym lokalu wyborczym.


TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW MIJA 11 PAŹDZIERNIKA. NIE ZWLEKAJ, PROCEDURA MOŻE POTRWAĆ KILKA DNI.


IDŹ NA WYBORY I ZAGŁOSUJ


Lokale wyborcze otwarte są w dniu 13 października od godziny 07:00 do godziny 21:00.Znajdź chwilę by oddać ważny głos, np. wracając z imprezy z Forum, w drodze na panel dyskusyjny lub w drodze na koncert w Teatrze Słowackiego.


WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ NA WWW.GOV.PL.


Oto mapa lokali wyborczych, które znajdują w pobliżu festiwalowych miejsc: [KLIK]


PS. Kto nie głosuje, ten nie wchodzi na imprezę zamknięcia.