Introduction

Wśród cudzoziemców co roku coraz bardziej tłumnie odwiedzających krakowską odsłonę festiwalu najliczniejszą grupę stanowią mieszkańcy Wysp Brytyjskich. Londyńska odsłona Unsoundu, prezentowana jako przedsmak edycji krakowskiej, jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniom naszej publiczności, oraz logicznym posunięciem w kontekście misji zdobywania nowej publiki.

Wydarzenie pozwala na zaprezentowanie w  Londynie projektów i artystów, których nieczęsto można tu usłyszeć, szczególnie w takim połączeniu.
W programie znalazł się jeden z projektów zleconych przez Unsound – „Concealed", stworzony przez duet Demdike Stare we współpracy z Sinfoniettą Cracovią. Ich uczestnictwo w festiwalu uwydatnia wysiłki, które od lat wkładamy w powstawanie nowych, międzynarodowych projektów.
Po ponad trzydziestoletniej nieobecności na Wyspy powróci Lustmord – pionier dark ambientu – jeden z artystów, których w ostatnim czasie udało nam się skłonić do powrotu do występów na żywo po latach scenicznej hibernacji.

Najistotniejszym jednak wydaje się to, że cały program festiwalu skupia się na sile współczesnej polskiej sceny muzycznej – obok artystów z Wielkiej Brytanii, Austrii i Niemiec wystąpią przedstawiciele polskiej sceny. Mamy nadzieję, że ich obecność nie tylko zwróci uwagę na ich talent, ale również przyczyni się do powstania nowych polsko-brytyjskich projektów.

Produkcja kolejnych wydarzeń Unsoundu w kolejnych krajach wiąże się zawsze ze współpracą z lokalnymi partnerami i promotorami, stając się tym samym prawdziwie transgranicznym eksperymentem. Organizatorami londyńskiej edycji festiwalu są Instytut Kultury Polskiej w Londynie, Unsound Productions oraz Fundacja Tone, a wydarzenia odbędą się w BFI Southbank, Barbican Centre, Café Oto, oraz w klubie Corsica, we współpracy z BleeD. Festiwal odbywa się dzięki wsparciu Goethe-Institut London oraz Austrian Cultural Forum.

Przeglądasz stronę archiwalną

Powrót do strony głównej